GRA PA KRAHË

  Kinoteka

Gra pa krahë

Viti:
2002

Zhanri:
Dramë, Romancë

Shteti:
Kanada

Prodhuesi i filmit – Studio:
Cinegraphe Productions Inc.

Data e Publikimit:

Regjia:
Nicholas Kinsey

Producent:
Nicholas Kinsey, André Tousignant

Skenari:
Nicholas Kinsey

Muzika:
Aleksandër Peçi

Aktorë:
● Katya Gardner
● Micheline Lanctôt
● Lowell Gasoi
● Besa Imami
● Linda Bush
● Agron Dizdari
● Merita Smaja
● Bep Shiroka
● Christopher James Yarwood
● Rebecca Smith
● Christopher Dyson
● Guy Létourneau
● Ina Mexhitaj
● Daryl Taylor
● Alfred Trebicka
● Mimika Luca

Subjekti:
Women Without Wings (Gra pa krahë) është një film shqiptaro-kanadez i vitit 2002. Në 1997, Marija jeton me nënën e saj në Kanada. Kur gjyshja e saj vdes, ajo shkon në funeral në një mal në Shqipëri dhe shikon një armiqësi gjakmarrje, që ishte një zakon i hershëm. Ajo takon xhain e saj Zefin, i cili në fakt është ‘tezja’ e saj. Ajo jeton si burrneshë, pra vishet dhe vepron si burrë, dhe kurrë nuk martohet ose të ketë fëmijë. Me regjisor dhe skenarist Nicholas Kinsey

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:
4

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "GRA PA KRAHË":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/gra-pa-krah%c3%ab
"GRA PA KRAHË," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018