TRËNDAFILI MAGJIK

  Kinoteka

Trëndafili magjik

Viti:
1993

Zhanri:
Animacion

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Gjergj Kallmeti

Producent:

Skenari:
Stavri Pone

Muzika:

Aktorë:

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "TRËNDAFILI MAGJIK":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/tr%c3%abndafili-magjik
"TRËNDAFILI MAGJIK," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018