TRENI NISET MË SHTATË PA PESË

  Kinoteka

Treni niset më shtatë pa pesë

Viti:
1988

Zhanri:
Dramë

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Spartak Pecani

Producent:

Skenari:
Nexhati Tafa

Muzika:
Aleksandër Lalo

Aktorë:
● Eva Alikaj
● Spiro Duni
● Xhevdet Ferri
● Mimika Luca
● Agim Shuke
● Ilia Shyti
● Ndriçim Xhepa
● Marta Burda

Subjekti:
Elteva e cila sapo ka filluar punë në bangën e shtetit fillon të flasë për dëmet e sjella nga puna e dikujt që po ndjek një zgjidhje ekonomike të gabuar. Ajo gjendet në udhëkryqe dhe në një moment pyet veten pse të gjithë janë kundër saj. Në këtë kohë doktori mendon se ajo është shtatëzënë. I dashuri e braktis. Është një intrigë që dikush e thuri pa shumë kujdes por i kushtoi shumë Etlevës.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "TRENI NISET MË SHTATË PA PESË":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/treni-niset-m%c3%ab-shtat%c3%ab-pa-pes%c3%ab
"TRENI NISET MË SHTATË PA PESË," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018