TRI DITËT E KJAMETIT

  Kinoteka

Tri ditët e kjametit

Viti:
1964

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Luan Qafëzezi

Muzika:

Aktorë:
● Kadri Roshi
● Ilia Shyti
● Lazër Filipi
● Ndrek Shkjezi

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "TRI DITËT E KJAMETIT":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/tri-dit%c3%abt-e-kjametit
"TRI DITËT E KJAMETIT," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018