TRI TË SHTËNA PUSHKE

  Kinoteka

Tri të shtëna pushke

Viti:
1966

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Ibrahim Uruçi

Muzika:

Aktorë:
● Loro Kovaçi
● Mario Ashiku
● Stavri Shkurti
● Kadri Roshi
● Margarita Xhepa
● Luan Qerimi
● Antoneta Papapavli
● Perika Gjezi

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "TRI TË SHTËNA PUSHKE":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/tri-t%c3%ab-sht%c3%abna-pushke
"TRI TË SHTËNA PUSHKE," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018