TROJANËT

  Kinoteka

Trojanët

Viti:

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Euripidi, Vangelis Theodoropoulos

Muzika:

Aktorë:
● Yllka Mujo
● Rajmonda Bulku
● Roland Trebicka
● Guljelm Radoja
● Marika Kallamata
● Mehdi Malkaj
● Margarita Xhepa
● Vangjel Toçe

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "TROJANËT":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/trojan%c3%abt
"TROJANËT," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018