TYMRA QË PASTROHEN

  Kinoteka

Tymra që pastrohen

Viti:
1974

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:
Sulejman Pitarka

Producent:

Skenari:
Zisa Cikuli

Muzika:

Aktorë:
● Antoneta Papapavli
● Ilia Shyti
● Marika Kallamata
● Roza Anagnosti
● Reshat Arbana
● Mimika Luca
● Luan Qerimi

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "TYMRA QË PASTROHEN":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/tymra-q%c3%ab-pastrohen
"TYMRA QË PASTROHEN," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018