UDHËTIM NË PRANVERË

  Kinoteka

Udhëtim në pranverë

Viti:
1975

Zhanri:
Komedi, Muzikor

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Qerim Mata

Producent:

Skenari:
Gjergj Zheji

Muzika:
Avni Mula

Aktorë:
● Minella Borova
● Liliana Kondakçi
● Nikolin Xhoja
● Merita Gjyriçi
● Spiro Strati
● Zef Bushati

Subjekti:
Film muzikor. Valbona një këngëtare e re niset me vonesë për të gjetur shokët e saj të ansamblit që kanë filluar një turne nëpër të gjithë Shqipërinë. Një shofer i ri përpiqet ta ndihmojë dhe e shoqëron kudo si një bashkëudhëtar i pandarë deri sa i shfaq edhe dashurinë.

BATUTA: Besnik, freno. -Ate po bej

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "UDHËTIM NË PRANVERË":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/udh%c3%abtim-n%c3%ab-pranver%c3%ab
"UDHËTIM NË PRANVERË," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018