UNË DHE MEFISTOFELI

  Kinoteka

Unë dhe Mefistofeli

Viti:
1988

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Bashkim Hoxha

Muzika:

Aktorë:
● Luiza Xhuvani
● Rajmonda Bulku

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "UNË DHE MEFISTOFELI":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/un%c3%ab-dhe-mefistofeli
"UNË DHE MEFISTOFELI," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018