UNË E DUA ERËN

  Kinoteka

Unë e dua erën

Viti:
1991

Zhanri:
Dramë, Romancë, TV

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
RTSH-Televizioni Shqiptar

Data e Publikimit:

Regjia:
Albert Minga

Producent:
Jorgji Lole

Skenari:
Besa Myftiu

Muzika:
Kujtim Prodani

Aktorë:
● Mevlan Shanaj
● Ndriçim Xhepa
● Luiza Xhuvani
● Ilia Shyti
● Jul Nenshati
● Vangjel Toçe
● Aurela Hyseni
● Violeta Kraja
● Luljeta Sallaku
● Shaban Jazenxhiu
● Gjergj Luca
● Tinka Kurti
● Jorgji Bitri
● Elvira Zykaj
● Ilir Metaj
● Viola Grillo
● Sokol Metaj

Subjekti:
Albert Minga (1990) Era besonte në dashurinë e saj duke i dhënë asaj gjithshka por pikërisht këtu fillon drama e saj. Filmi transmeton mesazhin e dinjitetit njerëzor.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "UNË E DUA ERËN":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/un%c3%ab-e-dua-er%c3%abn
"UNË E DUA ERËN," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018