UNË TI DHE KASANDRA

  Kinoteka

Unë ti dhe Kasandra

Viti:
1999

Zhanri:
Familjar, Romancë, TV

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Calvin Multimedia Group, RTSH-Televizioni Shqiptar

Data e Publikimit:

Regjia:
Ermira Gjata, Spartak Papadhimitri

Producent:
Ermira Gjata

Skenari:
Ermira Gjata

Muzika:
Shpëtim Saraçi

Aktorë:
● Anxhela Cikopano
● Artur Gorishti
● Neritan Liçaj
● Rozina Prendi
● Guljelm Radoja
● Ermira Gjata

Subjekti:
Filmi flet për jetën aktuale e të rinjëve shqiptarë dhe problemet e tyre me drogën

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:
9

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "UNË TI DHE KASANDRA":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/un%c3%ab-ti-dhe-kasandra
"UNË TI DHE KASANDRA," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018