URA PRANË KËSHJELLËS

  Kinoteka

 

Ura pranë këshjellës
Viti:
1984

Zhanri:
Dramë

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:
Shqipëria e re

Data e Publikimit:

Regjia:
Rikard Ljarja

Producent:

Skenari:
Rikard Ljarja

Muzika:
Zef Çoba

Aktorë:
● Nefail Piraniqi
● Sulejman Pitarka
● Darli Çapeli
● Gjon Karma
● Mehmet Çekini
● Apostol Naçi

Subjekti:
Para syve të Salo Briskut dhe djalit të tij meremetues urash zhvillohen ngjarje të pazakonta. Populli përgatitet të presë me armë pushtuesit. Ky patriotizëm i rrëmben edhe dy meremetusit dhe në kohën kur mbi urë kalojnë ushtarët Italianë ata e hedhin atë në erë

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë

 


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "URA PRANË KËSHJELLËS":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/ura-pran%c3%ab-k%c3%abshjell%c3%abs
"URA PRANË KËSHJELLËS," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018