VAJZA ME FLOKË TË THINJUR

  Kinoteka

Vajza me flokë të thinjur

Viti:
1955

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
He Gzin Etzhin Din Ni

Muzika:

Aktorë:
● Sulejman Pitarka

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VAJZA ME FLOKË TË THINJUR":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vajza-me-flok%c3%ab-t%c3%ab-thinjur
"VAJZA ME FLOKË TË THINJUR," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018