VALIXHJA ME NJË MILION

  Kinoteka

Valixhja me një milion

Viti:

Zhanri:
Komedi, Humor, Metrazh i shkurtër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:
Koço Devole

Producent:

Skenari:

Muzika:

Aktorë:
● Koço Devole
● Sheri Mita
● Xhevahir Zeneli
● Vasillaq Vangjeli
● Vegim Xhani
● Rexhep Ustai
● Agron Bimi

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VALIXHJA ME NJË MILION":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/valixhja-me-nj%c3%ab-milion
"VALIXHJA ME NJË MILION," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018