VAZHDOJMË ME BETHOVENIN

  Kinoteka

Vazhdojmë me Bethovenin

Viti:
1994

Zhanri:
Metrazh i shkurtër

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albafilm-Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Spartak Pecani

Producent:

Skenari:
Petrit Ruka

Muzika:
Ardit Gjebrea

Aktorë:
● Reshat Arbana
● Alban Dudushi
● Majlinda Porodina

Subjekti:
Fati tragjik i dy të dashuruarve të cilët mbetën të mbyllur aksidentalisht në një bunker.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VAZHDOJMË ME BETHOVENIN":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vazhdojm%c3%ab-me-bethovenin
"VAZHDOJMË ME BETHOVENIN," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018