VDEKJA E NJË VAJZE

  Kinoteka

Vdekja e një vajze

Viti:
1978

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:

Muzika:

Aktorë:
● Eduard Makri

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VDEKJA E NJË VAJZE":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vdekja-e-nj%c3%ab-vajze
"VDEKJA E NJË VAJZE," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018