Verri i bardhë

  Bimë


Verri i bardhë

EMRI LATINISHT
Alnus incana

Emërtime të tjera

Burime, referenca dhe shënime:
Bimët
Fotografia
✤ By Vassil (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Verri i bardhë":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/verri-i-bardh%c3%ab
"Verri i bardhë," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018