VIZITA E DAMËS PLAKË

  Kinoteka

Vizita e damës plakë

Viti:
1991

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
F. Dyrenmat

Muzika:

Aktorë:
● Andon Qesari
● Ferdinand Radi
● Robert Ndrenika

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VIZITA E DAMËS PLAKË":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vizita-e-dam%c3%abs-plak%c3%ab
"VIZITA E DAMËS PLAKË," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018