Vjollca tringjyrëshe

  Bimë


Vjollca tringjyrëshe

EMRI LATINISHT
Viola tricolor

Emërtime të tjera
● surratkë e egër
● mëneshkë e egër
● manushaqe
● vjollcë
● lulevjollcë

Burime, referenca dhe shënime:
Bimët
Fotografia
✤ Viola tricolor by No machine-readable author provided. Tom.k assumed (based on copyright claims). – No machine-readable source provided. Own work assumed (based on copyright claims).. Licensed under CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Viola_tricolor.jpg#/media/File:Viola_tricolor.jpg


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Vjollca tringjyrëshe":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vjollca-tringjyr%c3%abshe
"Vjollca tringjyrëshe," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018