ZAMBAKËT E BARDHË

  Kinoteka

Zambakët e Bardhë

Viti:
1983

Zhanri:
Dramë, Romancë, TV

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
RTSH-Televizioni Shqiptar

Data e Publikimit:

Regjia:
Ilir Bega

Producent:

Skenari:
Vangjush Ziko

Muzika:
Ferdinand Deda

Aktorë:
● Flutura Godo
● Vangjel Agora
● Reshat Arbana
● Ilia Shyti
● Mimika Luca
● Shkëlqim Daja
● Merita Zoto
● Drita Haxhiraj
● Ilirian Aliu
● Enver Dauti
● Luan Qerimi
● Bilbil Kazmi
● Kristaq Papa
● Mimoza Bushati
● Mariana Kondi
● Xhafer Xhafa

Subjekti:
Zambakët e Bardhë është film shqiptar i vitit 1983 me regji nga Ilir Bega dhe skenar nga Vangjush Ziko. Filmi për herë të parë u transmetua më 8 tetor të vitit 1983 (Shqiperi – TVSH) .

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZAMBAKËT E BARDHË":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zambak%c3%abt-e-bardh%c3%ab
"ZAMBAKËT E BARDHË," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018