ZBUTJA E KYENEÇES

  Kinoteka

Zbutja e Kyeneçes

Viti:
1988

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
William Shakespeare

Muzika:

Aktorë:
● Matilda Makoçi
● Yllka Mujo
● Rajmonda Bulku
● Vangjel Toçe
● Robert Ndrenika

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZBUTJA E KYENEÇES":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zbutja-e-kyene%c3%a7es
"ZBUTJA E KYENEÇES," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018