ZEMËRIMI

  Kinoteka

Zemërimi

Viti:
1983

Zhanri:
Animacion

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:
Josif Dobroniku

Producent:

Skenari:
Skënder Hasko

Muzika:

Aktorë:

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZEMËRIMI":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zem%c3%abrimi
"ZEMËRIMI," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018