ZEMRA E NËNËS

  Kinoteka

Zemra e nënës

Viti:
1993

Zhanri:
Dramë

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albafilm-Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Besnik Bisha

Producent:

Skenari:
Nexhati Tafa

Muzika:

Aktorë:
● Tinka Kurti

Subjekti:
Nje grua plakë jeton vetëm. Fëmijet e saj kishin ndërtuar jetët e tyre dhe vinin e vizitonin rrallë. Lidhjet me miqtë kishin vdekur. Ajo i kishte transformuar të gjithë të afërmit në kukulla, i kishte vendsour ato në divan rreth dhomës dhe bisedonte çdo ditë me ta. Por ajo nuk ishte e çmendur. Të vetmin shok kishte nipin e saj.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZEMRA E NËNËS":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zemra-e-n%c3%abn%c3%abs
"ZEMRA E NËNËS," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018