ZEMRA QË NUK PLAKEN

  Kinoteka

Zemra që nuk plaken

Viti:
1977

Zhanri:
Dramë, Familjar

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Esat Ibro, Esat Musliu

Producent:

Skenari:
Bashkim Hoxha

Muzika:
Çesk Zadeja

Aktorë:
● Violeta Manushi
● Esat Oktrova
● Kadri Roshi
● Nestor Pogaçe
● Sabaudin Borde
● Gjon Vata
● Sotiraq Bratko
● Eglantina Kume
● Llambi Koçani
● Piro Vesho
● Drita Haxhiraj

Subjekti:
Xha Azemi ka dalë në pension pas 30 vjetësh punë si shofer kamioni. Por ai nuk mësohet dot me këtë qetësi. Shokë të tjerë aktivë e ndihmojnë të kalojë një prag tjetër të jetës.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZEMRA QË NUK PLAKEN":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zemra-q%c3%ab-nuk-plaken
"ZEMRA QË NUK PLAKEN," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018