ZOGU PUSHBARDHË II

  Kinoteka

Zogu pushbardhë II

Viti:
1983

Zhanri:
Animacion

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Vlash Droboniku

Producent:

Skenari:
Vlash Droboniku

Muzika:

Aktorë:
● Liljana Shanto
● Paolin Shkjezi
● Frida Shyti

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZOGU PUSHBARDHË II":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zogu-pushbardh%c3%ab-ii
"ZOGU PUSHBARDHË II," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018