ZONJA E BUJTINËS

  Kinoteka

Zonja e Bujtinës

Viti:
1962

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Karlo Goldon

Muzika:

Aktorë:
● Drita Pelingu
● Drita Agolli
● Kadri Roshi
● Lazër Filipi
● Ndrek Shkjezi

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZONJA E BUJTINËS":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zonja-e-bujtin%c3%abs
"ZONJA E BUJTINËS," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018