Anemonia e kuqe

  Kafshë


Anemonia e kuqe

EMRI LATINISHT

Actinia equina

Emërtime të tjera:
⦁ thundërkali e kuqe

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ Beadlet Anemone by M. Lück aka Schreibschaf – Self-photographed. Licensed under CC BY 2.5 via Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Beadlet_Anemone.JPG#/media/File:Beadlet_Anemone.JPG


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Anemonia e kuqe":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/anemonia-e-kuqe
"Anemonia e kuqe," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018