Gjarpri krimbor

  Kafshë


Gjarpri krimbor

EMRI LATINISHT

Typhlops vermicularis

Emërtime të tjera:

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ Typhlops vermicularis2 by Kiril Kapustin – http://www.imagesfrombulgaria.com/v/Animals/Reptiles/Typhlops_vermicularis/P1110543.jpg.html?g2_imageViewsIndex=1. Licensed under CC BY 2.5 via Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Typhlops_vermicularis2.jpg#/media/File:Typhlops_vermicularis2.jpg


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Gjarpri krimbor":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/gjarpri-krimbor
"Gjarpri krimbor," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018