Kashaloti

  Kafshë


Kashaloti

EMRI LATINISHT

Physeter catodon

Emërtime të tjera:

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ Mother and baby sperm whale by Gabriel Barathieu – http://www.flickr.com/photos/barathieu/7277953560/. Licensed under CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mother_and_baby_sperm_whale.jpg#/media/File:Mother_and_baby_sperm_whale.jpg


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Kashaloti":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/kashaloti
"Kashaloti," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018