Kavalli i detit

  Kafshë


Kavalli i detit

EMRI LATINISHT

Petromyzon marinus

Emërtime të tjera:
⦁ nandësyshja

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ By Emery Lee, U.S. Fish and Wildlife Service [Public domain], via Wikimedia Commons


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Kavalli i detit":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/kavalli-i-detit
"Kavalli i detit," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018