Macja e egër

  Kafshë


Macja e egër

EMRI LATINISHT

Felis sylvestris

Emërtime të tjera:

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ European Wildcat Nationalpark Bayerischer Wald 03 by Aconcagua (talk) – Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:European_Wildcat_Nationalpark_Bayerischer_Wald_03.jpg#/media/File:European_Wildcat_Nationalpark_Bayerischer_Wald_03.jpg


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Macja e egër":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/macja-e-eg%c3%abr
"Macja e egër," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018