Peshkaqeni me dhëmbë

  Kafshë


Peshkaqeni me dhëmbë

EMRI LATINISHT

Heptranchias perlo

Emërtime të tjera:

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ By NOAA Northeast Fisheries Science Center [Public domain], via Wikimedia Commons


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Peshkaqeni me dhëmbë":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/peshkaqeni-me-dh%c3%abmb%c3%ab
"Peshkaqeni me dhëmbë," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018