Peshku gjel fluturues

  Kafshë


Peshku gjel fluturues

EMRI LATINISHT

Dactylopterus volitans

Emërtime të tjera:
⦁ gishtflatrori

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ Dactylopterus volitans by cralize – Self made in Ilha Grande, Angra dos Reis, Brazil. (Lagoa Verde).. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons – http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Dactylopterus_volitans.jpg#/media/File:Dactylopterus_volitans.jpg


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Peshku gjel fluturues":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/peshku-gjel-fluturues
"Peshku gjel fluturues," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018