Trofta e detit

  Kafshë


Trofta e detit

EMRI LATINISHT

Argentina sphyraena

Emërtime të tjera:
⦁ argjendina

Burime, referenca dhe shënime:
Kafshët
Fotografia
✤ By Ecomare/Oscar Bos – Ecomare, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53968716


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Trofta e detit":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/trofta-e-detit
"Trofta e detit," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018