VAJZA NGA FSHATI

  Kinoteka

Vajza nga fshati

Viti:
1954

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Fatmir Gjata

Muzika:

Aktorë:
● Ilia Shyti
● Qenan Toro
● Melpomeni Çobani
● Sulejman Pitarka

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VAJZA NGA FSHATI":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vajza-nga-fshati
"VAJZA NGA FSHATI," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018