VALSI I TITANIKUT

  Kinoteka

Valsi i Titanikut

Viti:
1990

Zhanri:
Komedi, Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:
Andon Qesari

Producent:

Skenari:
Tudor Mushatesku

Muzika:

Aktorë:
● Roland Trebicka
● Roza Anagnosti
● Luiza Xhuvani
● Eva Alikaj
● Violeta Manushi
● Ilir Bezhani
● Viktor Gjoka

Subjekti:
VALSI I TITANIKUT Aktoret e mirenjohur Roland Trebicka, Roza Anagnosti, Violeta Manushi, Luiza Xhuvani interpretojne perkrah aktoreve te rinj duke gershetuar keshtu pervojen me risine ne skenen e Teatrit Kombetar. Nje nepunes i thjesht administrate trashegon nje shume te madhe parashe. Te shoqes edhe se vjerres i lind ideja qe te paguajne qe ai te filloje karrieren si politikan, gje qe ai si nje njeri i ndershem edhe i thjeshte, e kishte urryer gjithmone.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VALSI I TITANIKUT":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/valsi-i-titanikut
"VALSI I TITANIKUT," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018