VETMI

  Kinoteka

 

Vetmi

Viti:
1990

Zhanri:
Dramë

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Spartak Pecani

Producent:

Skenari:
Neshat Tozaj

Muzika:

Aktorë:
● Roza Anagnosti
● Reshat Arbana
● Ina Gjika
● Sheri Mita
● Vangjel Heba
● Stavri Shkurti
● Niko Kanxheri
● Birçe Hasko
● Lutfi Hoxha
● Arben Tartari
● Lec Vuksani
● Vilson Gjoçaj
● Arben Spiro

Subjekti:
Metamorfoza e Endrit. Nga një person me shumë shokë tani ai ka mbetur vetëm. Shokët e kanë braktisur. Ai shkatërroi dashurinë e Suzit vajzës së tij. Por Endri më në fund po ndryshon.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB

 


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VETMI":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vetmi
"VETMI," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018