ZANI PARTIZANI

  Kinoteka

Zani partizani

Viti:
1976

Zhanri:
Dramë, TV

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
RTSH-Televizioni Shqiptar

Data e Publikimit:

Regjia:
Pali Kuke

Producent:

Skenari:
Naum Prifti

Muzika:

Aktorë:
● Paskal Semini
● Ali Begu
● Marta Burda
● Aleksandër Llazo
● Spiro Urumi
● Guljelm Radoja
● Mirush Kabashi
● Vangjel Heba

Subjekti:
Zani partizani është një film shqiptar] i vitit 1976, me regjisor Pali Kuke dhe skenarist Naum Prifti. Premiera e filmit ishte me 11 janar 1976. U prodhua nga TVSH.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZANI PARTIZANI":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zani-partizani
"ZANI PARTIZANI," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018