ZONJA NGA QYTETI

  Kinoteka

 

Zonja nga Qyteti

Viti:
1975

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Ruzhdi Pulaha

Muzika:

Aktorë:
● Ilia Shyti
● Zef Bushati
● Violeta Manushi
● Merita Dabulla
● Sulejman Pitarka
● Robert Ndrenika

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë

 


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "ZONJA NGA QYTETI":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/zonja-nga-qyteti-2
"ZONJA NGA QYTETI," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018