Bungu

  Bimë


Bungu

EMRI LATINISHT
Quercus sessilis

Emërtime të tjera
● bung
● bungëkuqe
● lis
● bung

Burime, referenca dhe shënime:
Bimët
Fotografia
✤ „Quercus petraea 02“. Lizenziert unter CC BY-SA 2.5 über Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Quercus_petraea_02.jpg#/media/File:Quercus_petraea_02.jpg


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "Bungu":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/bungu
"Bungu," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018