GUERREROS

  Kinoteka

Guerreros

Viti:
2002

Zhanri:
Aventurë, Luftë

Shteti:
Spanjë

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:
22/3/2002

Regjia:
Daniel Calparsoro

Producent:

Skenari:

Muzika:

Aktorë:
● Eloy Azorín
● Eduardo Noriega
● Rubén Ochandiano
● Carla Pérez
● Jordi Vilches
● Roger Casamajor
● Iñaki Font
● Sandra Wahlbeck
● Olivier Sitruk
● Blerim Gjoci
● Stefan Elbaum
● César Martínez
● Arsenio Luna
● Fernando Jiménez
● Roman Luknár

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "GUERREROS":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/guerreros
"GUERREROS," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018