SCHUT, DER

  Kinoteka

Schut, Der

Viti:
1964

Zhanri:
Aventurë

Shteti:
West Gjermani, Francë, Itali, Jugosllavi

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Etiketë:
Bazuar në Novelë

Regjia:
Robert Siodmak

Producent:

Skenari:
Karl May

Muzika:

Aktorë:
● Lex Barker
● Marie Versini
● Ralf Wolter
● Rik Battaglia
● Dieter Borsche
● Chris Howland
● Marianne Hold
● Friedrich von Ledebur
● Dusan Janicijevic
● Renato Baldini
● Jovan-Burdus Janicijevic
● Nikola Popovic
● Eva Ras
● Zivojin Denic
● Pierre Fromont

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "SCHUT, DER":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/schut-der
"SCHUT, DER," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018