VDEKJA E BURRIT

  Kinoteka

Vdekja e burrit

Viti:
1991

Zhanri:
Dramë

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Lisenko Malaj

Producent:

Skenari:
Roland Gjoza, Anastas Kondo

Muzika:

Aktorë:
● Justina Aliaj
● Sulejman Pitarka
● Kadri Roshi
● Guljelm Radoja
● Ligoraq Riza
● Viktor Gjoka
● Liza Laska
● Nazif Tale
● Ervin Mara
● Gani Disha
● Jonida Veli
● V.Vogli
● R.Arani
● G.Gjoka
● K.Përbasha

Subjekti:
Lisenko Malaj (1990) Një ambasador del në pension dhe vendos të kthehet të jetojë në fshatin e lindjes të cilin nuk e ka vizituar gjatë 20 viteve të fundit. Ai bindet për hendekun e madh që ekziston midis tij dhe shokëve të dikurshëm të fëmijërisë. Ai mbyllet në shtëpi, në qilarin e fëmijërisë ku luante dikur me shokët e tij.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VDEKJA E BURRIT":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vdekja-e-burrit
"VDEKJA E BURRIT," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018