VDEKJA E DANTONIT

  Kinoteka

Vdekja e Dantonit

Viti:
1996

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:
V. Milçin

Producent:

Skenari:
Byhner

Muzika:

Aktorë:
● Bujar Lako
● Elvira Diamanti
● Ndriçim Xhepa

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VDEKJA E DANTONIT":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vdekja-e-dantonit
"VDEKJA E DANTONIT," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018