VELIKIY VOIN ALBANII SKANDERBEG

  Kinoteka

Velikiy voin Albanii Skanderbeg

I njohur gjithashtu si:
SKENDERBEU, Skanderbeg, Ritter der Berge

Viti:
1953

Zhanri:
Dramë

Shteti:
Shqipëri, Bashkimi Sovjetik

Prodhuesi i filmit – Studio:
Mosfilm

Data e Publikimit:

Regjia:
Sergei Yutkevich

Producent:

Skenari:
Mikhail Papava

Muzika:
Georgi Sviridov, Çesk Zadeja

Aktorë:
● Akaki Khorava
● Besa Imami
● Adivie Alibali
● Semyon Sokolovsky
● Veriko Andjaparidze
● Georgi Chernovolenko
● Naim Frashëri
● Oleg Zhakov
● Aleksandr Vertinsky
● Sergo Zaqariadze
● Vladimir Belokurov
● Vahram Papazyan
● Marie Logoreci
● Boris Tenin

Subjekti:
SKENDERBEU NE GJUHEN RUSE

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VELIKIY VOIN ALBANII SKANDERBEG":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/velikiy-voin-albanii-skanderbeg
"VELIKIY VOIN ALBANII SKANDERBEG," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018