VITI 61

  Kinoteka

Viti 61

Viti:
1971

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Fadil Paçrami

Muzika:

Aktorë:
● Zef Bushati
● Antoneta Papapavli
● Anastas Kristofori
● Ahmet Pasha
● Ilia Shyti
● Margarita Xhepa
● Luan Qerimi

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VITI 61":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/viti-61
"VITI 61," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018