VITET E PRITJES

  Kinoteka

Vitet e pritjes

Viti:
1990

Zhanri:
Dramë

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albfilm, Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Esat Musliu

Producent:

Skenari:
Teodor Laço

Muzika:
Limos Dizdari

Aktorë:
● Rozeta Ferri
● Xhevdet Ferri
● Marjeta Ljarja
● Birçe Hasko
● Margarita Xhepa
● Rajmonda Bulku
● Sheri Mita
● Stavri Shkurti
● Vasjan Lami
● Artur Gorishti
● Merita Gjyriçi
● Ilia Shyti
● Donald Kokona
● Ariola Rrenja
● Drita Haxhiraj
● Marika Kallamata
● Marta Burda
● Agron Bimi
● B.Qesja
● M.Bubuli
● A.Qenami

Subjekti:
Vitet tridhjetë shekullit të 20’….Gjon Kodri kthehet nga Sh.B.A ku kish qënë si emigrant ekonomik. Bashkafshatarët dhe të afërmit vijnë ta takojnë dhe t`a pyesin për të afërmit të cilët gjithashtu kanë emigruar por nuk kanë asnjë lajm prej tyre.Gjoni qëndron i heshtur dhe nuk flet me njerzit.Si qëndron puna me këtë të ri dhe melankolik ?..Iluzionet për një jetë më të mirë nuk ishin të vërteta. Vetëm në vendin e tij mund të jetë çdo njeri zot i vehtes.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VITET E PRITJES":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vitet-e-pritjes
"VITET E PRITJES," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018