VOTRA E HUAJ

  Kinoteka

Votra e huaj

Viti:
1960

Zhanri:
Teatër

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:

Data e Publikimit:

Regjia:

Producent:

Skenari:
Ndrek Luca

Muzika:

Aktorë:
● Besim Lëvonja
● Ilia Shyti
● Vitore Nino
● Vangjel Heba
● Sulejman Pitarka

Subjekti:

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VOTRA E HUAJ":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/votra-e-huaj
"VOTRA E HUAJ," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018