VRASJE NE GJUETI

  Kinoteka

Vrasje ne gjueti

Viti:
1987

Zhanri:
Dramë

Shteti:
Shqipëri

Prodhuesi i filmit – Studio:
Albafilm-Tirana

Data e Publikimit:

Regjia:
Kujtim Çashku

Producent:

Skenari:
Neshat Tozaj

Muzika:
Hajg Zaharjan

Aktorë:
● Roza Anagnosti
● Rajmonda Bulku
● Timoleo Flloko
● Bujar Lako
● Ema Ndoja
● Robert Ndrenika
● Guljelm Radoja
● Nefail Piraniqi
● Thimi Filipi
● Mario Ashiku
● Violeta Dede
● Gëzim Kame
● Frederik Zhilla
● Halil Ferhati
● Andi Qinami

Subjekti:
Kujtim Çashku (1987) Tre shokë, Fredi, Aleko dhe Pertefi shkojnë për gjueti. Dikush qëllon gabimisht Pertefin dhe e vret. Megjithatë asnjë nuk është i sigurt kush është vrasësi i vërtetë. Aleko që e ka qëlluar vërtet Pertefin, pa dashje, nuk ka kurajë ta pranojë fajin. Ai përpiqet të përdorë dyshimet dhe ndenjat e fajit.

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë
✤ Lidhja në IMDB


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "VRASJE NE GJUETI":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/vrasje-ne-gjueti
"VRASJE NE GJUETI," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018