YLLKA

  Kinoteka

Yllka

Viti:
2003

Zhanri:
TV

Shteti:

Prodhuesi i filmit – Studio:
RTSH-Televizioni Shqiptar

Data e Publikimit:

Regjia:
Maya Simon, Ylli Pepo

Producent:
Besim Kurti

Skenari:
Besa Myftiu

Muzika:

Aktorë:
● Zamira Kita
● Besa Myftiu
● Elina Duni
● Artur Gorishti
● Xhenis Vehbiu
● Joni Shanaj
● Valentin Rossier
● Genci Fuga
● Carlos Leal
● Yves Lambrecht
● Vincent Coppey
● Ermira Çausholli
● Marko Bitraku
● Marika Kallamata
● Vasjan Lami
● Ergys Lubonja
● Besim Kurti

Subjekti:
Yllka, është një film shqip me regji të regjisores zvicerane, Maya Simon dhe Ylli Pepo

Pamje nga Filmi

Vlerësimi IMDB:

Burime, referenca dhe shënime:
Filmat shqiptarë


Enciklopedia Shqiptare | Albanian Encyclopedia → "YLLKA":

Cito
Lidhje - URL/LINK: https://wiki.shqipopedia.org/yllka
"YLLKA," tek Enciklopedia Shqiptare
____________________________

§ Shqipopedia © - Enciklopedia shqiptare
2013 - 2018